Categories
Search

Kapturki ścierne

Wyróżnia się kilka rozmiarów samych nośników, jednak do tych najczęściej używanych należą te o średnicy 10 mm i 5 mm. Dzięki możliwości doboru kapturków o różnej gradacji, czyli od tych bardziej gruboziarnistych po bardziej miałkie, mamy możliwość bardziej precyzyjnej pracy na skórze.

Gdy mamy do czynienia z większymi zrogowaceniami, najczęściej usuwa się je kapturkiem o gradacji 80 (gruboziarniste). Jednak nie zawsze uda się nią idealnie wygładzić powierzchnię skóry, dlatego w tym celu możemy posłużyć się kapturkiem o gradacji 150 (średnioziarniste). Służy on także do opracowania skóry na stopach bez większych zrogowaceń i działa bardziej w formie peelingu. Jeszcze bardziej miałkim kapturkiem ściernym jest ten o gradacji 280/320, który najczęściej służy do polerowania skóry, po użyciu bardziej gruboziarnistych kapek.

Przy zakupie nie należy kierować się kolorem nasypu. Na rynku dostępnych jest wiele różnych firm oferujących kapturki ścierne. Kolory: brązowy, szary, zielony a nawet żółty związane są wyłącznie z kolorem pigmentu dodanego do mieszanki.

Nośniki z kapturkami idealnie nadają się do opracowania podeszwy oraz, gdy jest taka potrzeba, również wierzchu i opuszków palców, kiedy pod wpływem ucisku bądź tarcia zaczynają się tworzyć na nich zrogowacenia. Używa się ich również do wyrównywania powierzchni skóry po wcześniejszym usuwaniu skalpelem modzeli bądź odcisków.

Ciekawostka: Największy, rekomendowany przez producentów frezarek rozmiar nośnika, dzięki któremu nie uszkodzimy mikrosnilnika to rozmiar 10.