Kategorie
Szukaj

Prostownice do włosów - Hurtownia Fryzjerska

Dawniej nikt nie myślał o tym, aby zmieniać naturalny wygląd swoich włosów. Osoby o bujnych lokach akceptowały wygląd swojej fryzury tak samo jak ci, których natura obdarzyła prostymi jak drut pasmami. Z czasem na rynku pojawiły się prostownice fryzjerskie, które pozwoliły ingerować w naturalny wygląd włosów. Wielką popularność zdobyły lokówki i karbownice, lecz po nich nastała wciąż utrzymująca się moda na prostowanie fal i loków. Dziś, dzięki prostownicom, każdy może mieć gładkie, lśniące i idealnie proste włosy. Chociaż prostownice do włosów umożliwiają ujarzmienie niechcianych naturalnych skrętów, należy liczyć się z faktem, że zawsze, w mniejszym lub większym stopniu, wpływa on na niszczenie włosów. Na co więc zwrócić szczególną uwagę podczas jego zakupu? Przede wszystkim, warto jest inwestować w prostownice renomowanych marek fryzjerskich. Oczywiście, również one niszczą nasze włosy (zwłaszcza, jeżeli używa się ich regularnie), lecz na pewno działanie to jest mniej „dotkliwe” niż w przypadku nieprofesjonalnego sprzętu tego typu.

Na co zwracać uwagę, kupując prostownice do włosów?

Wygładzanie włosów za pomocą nagrzanej prostownicy jest jednym z częściej przeprowadzanych zabiegów stylistycznych. Prostownica do włosów rzeczywiście potrafi zdziałać cuda. Efekt może być jednak też odwrotny, jeśli zdecydujesz się na tańszą markę bądź nie zainteresujesz się, czym różnią się od siebie poszczególne modele. Sprawdź więc, o czym powinnaś wiedzieć, zanim kupisz prostownicę.

Płytki prostownicy – czyli czym traktujesz swoje włosy!

Jeśli w Twojej łazience wciąż znajduje się wysłużona, mająca już dobrych kilka lat prostownica, to zdecydowanie wyrzuć ją do kosza i przekonaj się, jak prostownice do włosów, zaprojektowane w nowoczesnej technologii, szybciej, bezpieczniej, a przede wszystkim skuteczniej mogą prostować Twoje włosy. Ta nowoczesna technologia dotyczy również rodzaju zastosowanych płytek. Innowacyjne rozwiązania to bowiem przede wszystkim bezpieczne i ułatwiające szybkie wygładzanie włosów płytki. To dlatego nowoczesne prostownice, mimo wykorzystywania wysokiej temperatury, są o wiele mniej szkodliwe dla struktury włosów, niż prostownice sprzed kilku lat.

Co powinna umieć Twoja prostownica do włosów?

Płytki to nie wszystko. Nowoczesne prostownice posiadają szereg funkcji ułatwiających i przyspieszających prostowanie. Na co powinnaś zwrócić więc uwagę?

  • regulacja temperatury – czyli prostownice z regulacją temperatury są ważne ponieważ nie za każdym razem konieczne jest maksymalne nagrzewanie prostownicy, opcja regulacji temperatury jest wręcz pożądaną funkcją. Włosy cienkie czy bardzo delikatne będą Ci wdzięczne, jeśli właściwie obniżysz temperaturę, nie doprowadzając tym samym do ich nadmiernego przegrzewania i wyniszczenia. W przypadku grubych włosów koniecznie zobacz prostownice do grubych włosów, gdzie temperatura musi być zdecydowanie wyższa. Szukaj dopisku regulacja temperatury tak i sprawdź jak szybko się nagrzewa.

  • szybkie nagrzewanie – czyli prostownice szybko nagrzewające się jeśli chcesz, by Twoja prostownica była gotowa do pracy w 30, a nawet w 15 sekund, to zwróć uwagę, na funkcję szybkiego nagrzewania,

  • automatyczne wyłączanie czyli prostownice z automatycznym wyłącznikiem zdecydowanie polecamy!Ile razy zdarzyło Ci się, nie być pewną, czy wyłączyłaś prostownicę i w obawie przed pożarem czy zniszczeniem sprzętu musiałaś się wrócić do domu? Nowoczesne prostownice wyłączają się same, jeśli przez jakiś czas (najczęściej około godziny) nie będą w użyciu.

  • elektroniczny wyświetlacz – niby gadżet, ale pomocny, by wiedzieć np., czy prostownica jest gotowa do użycia, albo do jakiej temperatury urządzenie jest już nagrzane,

  • jonizacja – czyli prostownice z jonizacją z tą funkcją Twoje włosy są jeszcze gładsze i bardziej lśniące, a do tego nie elektryzują się. Prostownica z jonizacją to dobry wybór.

  • obrotowy i długi kabel zobacz prostownice z obrotowym kablem dla większego komfortu prostowania. Nawet jeśli większe lustro znajduje się nieco dalej od gniazdka kontaktowego, to i tak spokojnie wyprostujesz swoje włosy.