Masaż Gua sha dla zdrowia i urody. Na czym polega?

26.05.19

Gua sha to forma terapeutycznego masażu polegającego na drapaniu skóry specjalnym narzędziem, by poprawić krążenie krwi. To starożytna chińska technika masażu stosowana od wieków w celu poprawienia cyrkulacji krwi, odmłodzenia skóry, uśmierzenia bólu i poprawy jakości życia. Masaż Gua sha powinny wykonywać osoby wprawione w tej sztuce, które dobrze wiedzą, jak i które miejsca masować. Gua sha przez setki lat uważany był za masaż leczniczy i terapeutyczny. Od niedawna możemy znaleźć masaże Gua sha w ofercie salonów kosmetycznych, które stosują tę starożytną technikę w celach odmładzających i ujędrniających skórę.  

 

Masaż Gua sha: na czym polega?

 

Technika masażu Gua sha polega na zeskrobywaniu skóry krótkimi lub długimi pociągnięciami, by pobudzić krążenie tkanki miękkiej, co zwiększa przepływ krwi. To charakterystyczne skrobanie wykonuje się za pomocą płaskiego narzędzia do masażu gua. Masażysta nakłada na skórę olejek i wykonuje ruchy skierowane w dół przypominające skrobanie skóry.

Gua sha ma na celu rozbicie energii zwanej chi, która według praktyków może być odpowiedzialna za stan zapalny w organizmie, czyli jedną z przyczyn przewlekłego bólu. Uważa się, że odpowiednie pocieranie powierzchni skóry pozwala rozbić energię chi, co zmniejsza stan zapalny i przyspiesza gojenie. Masaż Gua sha wykonuje się zazwyczaj na plecach, pośladkach, szyi, ramionach i nogach, ale delikatny masaż stosowany jest również na twarzy. Masaż wykonywany w obrębie twarzy pozwala zmniejszyć opuchliznę i ujędrnić skórę, która staje się bardziej napięta.

Jak wykonuje się masaż Gua sha? Doświadczony masażysta smaruje skórę oliwką i przykłada płytkę do masażu do skóry. Masaż polega na powtarzającym się przyciskaniu narzędzia do skóry i przesuwaniu go w dół. Natłuszczona skóra pozwala na swobodne poruszanie płytką po skórze i ograniczenie tarcia.

Efekt leczniczy masażu polega na wytworzeniu ciepła w miejscu masażu, co objawia się zaczerwieniem skóry. Rozgrzane ciało zostaje pobudzone do intensywniejszej pracy i regeneracji. Masaż ma na celu stymulowanie mechanizmów naprawczych organizmu, przynosi ulgę, uczucie rozluźnienia mięśni i wewnętrznego ciepła. Po masażu nie wolno się kąpać i smarować ciała maściami i kremami. Należy unikać opalania, wizyt na basenie i w saunie aż do całkowitego zniknięcia siniaków.

 

Masaż Gua sha: na co pomaga?

 

Masaż Gua sha pozwala zmniejszyć stan zapalny, dlatego stosuje się go w leczeniu przewlekłego bólu i takich dolegliwości, jak zapalenie stawów, ból mięśni i stawów. Gua sha może łagodzić także inne dolegliwości, ale osoby chore powinny się wcześniej skontaktować ze swoim lekarzem prowadzącym i ustalić, czy nie ma przeciwwskazań do stosowania masażu.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl