Prawidłowy masaż wałkiem jadeitowym. Jak wykonać skuteczny masaż rollerem?

26.05.19

Wałek jadeitowy: działanie

 

Osławiony już jade roller, którym zachwycały się blogerki i modelki z Red Lipstick Monster i Kasią Struss na czele, potrafi świetnie relaksować i działać odmładzająco. Wszystko dlatego, że taki masaż rollerem, który znany jest w tradycyjnej medycynie chińskiej od setek lat, poprawia mikrokrążenie krwi w skórze, zmniejsza cienie pod oczami i opuchliznę. "Prasuje" zmarszczki, ma działanie liftingujące i może poprawiać stan cery naczynkowej. Wałeczek żadowy czy nawet roller z kwarcu z dnia na dzień zdobywają na popularności i możemy się natknąć na nie coraz częściej. Tylko jak właściwie ich używać?

 

Jak prawidłowo używać wałeczka jadeitowego?

 

Taki masaż wałeczkiem jadeitowym najlepiej przeprowadzać regularnie, co kilka dni, by efekty były widoczne - zupełnie jak z treningami, które mają poprawić naszą sylwetkę. Rollowanie wałeczkiem jadeitowym można zacząć od delikatnego głaskania i masażu dłońmi, a następnie przejść do używania wałeczka.

 

Masujemy twarz oraz szyję od środka na zewnątrz, ale tylko w jedną stronę - nie wracamy. Taki masaż można wykonywać na sucho lub przy użyciu olejku do twarzy.

 

Oczywiście można schłodzić roller w lodówce, ale nie jest to koniecznie. I tak jest zimny, ponieważ to naturalny kamień". Masaż wałeczkiem jadeitowym i kwarcowym wygląda tak samo. Najlepiej jest zacząć od szyi i brody, a na sam koniec zostawić czoło: zupełnie jak na poniższej instrukcji.

 

Pamiętajcie oczywiście o każdorazowym czyszczeniu rollera, szczególnie jeśli używacie go z ulubionym olejkiem, żeby nie przenosić kurzu i bakterii na oczyszczoną skórę twarzy.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl