Peeling Kawitacyjny – Na Czym Polega I Jakie Daje Efekty?

02.09.19

wygładzenie, odmłodzenie i masaż – twoja skóra ci podziękuje!

 

Choć złuszczanie martwego naskórka może nam się kojarzyć z fizyczną ingerencją w skórę twarzy, to jednak zabieg peelingu kawitacyjnego jest zupełnie bezbolesny i absolutnie bezinwazyjny. Sekret pozbywania się martwego naskórka oraz nadmiaru sebum tkwi w ultradźwiękach, którymi „atakowana” jest nasza skóra.

Już jedna sesja peelingu kawitacyjnego może przynieść zaskakująco dobre efekty, oczywiście w połączeniu z peelingiem, który samodzielnie wykonujemy w zaciszu własnego domu. Efektami peelingu kawitacyjnego jest przede wszystkim:

 

  • głębokie oczyszczenie skóry;

 

  • wygładzenie cery;

 

  • wyraźne odświeżenie;

 

  • przywrócenie naturalnego kolorytu;

 

  • odżywienie skóry.

 

 

Jeden prosty zabieg, a tak wiele można dzięki niemu zyskać. Ogromną zaletą ultradźwięków jest dodatkowo delikatne masowanie naszej skóry i tym samym „zachęcanie” jej do wzmożonej produkcji kolagenu, który odpowiedzialny jest za elastyczność skóry i opóźnienie pojawiania się zmarszczek.

 

kto powinien poddać się zabiegowi i kiedy go zaplanować?

 

Tak naprawdę nikt nie powinien specjalnie zastanawiać się nad tym, czy poddać się peelingowi kawitacyjnemu, czy może pozostać tylko przy domowych metodach na złuszczanie naskórka. Niezależnie od rodzaju cery oraz problemów z nią, każdej osobie przyniesie on mnóstwo korzyści. Przy skórze suchej nastąpi wyraźne wygładzenie zmarszczek oraz nawilżenie skóry. Dla skóry tłustej usunięty zostanie nadmiar sebum, skóra odzyska naturalny kolor i zdrowy wygląd, a do tego wyraźnie zmniejszy się wydzielanie sebum w przyszłości. Również przy cerze normalnej warto wybrać się od czasu do czasu na zabieg peelingu kawitacyjnego. Wzmożona produkcja kolagenu oddali od nas wizję skóry pełnej zmarszczek, a i zyska ona naprawdę wiele na swoim ogólnym wyglądzie.

 

ultradźwięki delikatnie rozmasują twoją skórę

 

Bardzo dużo powiedzieliśmy już o samych efektach działania peelingu kawitacyjnego, ale na pewno wiele osób zastanawia się nad tym, jak dokładnie wygląda ten zabieg, skoro jest on bezbolesny oraz nieinwazyjny. Już śpieszymy z wyjaśnieniem.

 

Przygotowanie do zabiegu rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry oraz jej nawilżenia. Dobry poziom nawilżenia jest bardzo ważny, gdyż to właśnie wilgoć jest pośrednikiem pomiędzy falami ultradźwiękowymi a naszą skórą. Po takim przygotowaniu rozpoczyna się masowanie skóry z wykorzystaniem specjalnej „szpatułki”, z którą połączone jest urządzenie generujące ultradźwięki. Zabieg nie trwa długo, a jego przeprowadzenie jest świetną okazją na dodatkowe odżywienie skóry poprzez inne zabiegi kosmetyczne. Skóra po takim dogłębnym oczyszczeniu będzie bowiem doskonale przyjmowała różne składniki odżywcze.

 

czy peeling kawitacyjny może być wykonany u każdej osoby?

 

Wspominaliśmy już o tym, że peeling kawitacyjny każdemu zapewni mnóstwo pozytywnych efektów działania, niezależnie od rodzaju cery. Należy jednak pamiętać o tym, że są pewne przeciwskazania dla wykonania zabiegu. Peeling kawitacyjny nie jest wskazany dla:

 

  • kobiet w ciąży;

 

  • cierpiących na nowotwory, padaczkę lub osteoporozę;

 

  • zmagających się z zakażeniami skóry;

 

  • mających problemy z niewydolnością krążenia lub tarczycą;

 

  • osób korzystających z rozrusznika serca lub posiadających implanty z metalu.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl