Jeśli prowadzisz zakład fryzjerski, to z pewnością wiesz, jak istotne jest inwestowanie w jego wyposażenie. Jeżeli z kolei jesteś klientem – zwracasz prawdopodobnie uwagę na to, co znajduje się w danym salonie. I właśnie takie obopólne spostrzeżenia wpływają na renomę gabinetu fryzjerskiego. Jego najważniejszymi elementami są fotele, lustra oraz akcesoria, ale nie można zapomnieć o myjni. Dziś przyjrzymy się jej z bliska, opowiemy o dostępnych rodzajach i przedstawimy informacje dot. montażu. Gotowi? Zaczynamy!

Myjnia fryzjerska – jakie są jej rodzaje?

Myjnia fryzjerska to element wyposażenia przeznaczony, jak sama nazwa wskazuje, do umycia włosów. Stanowi pomoc, kiedy trzeba pozbyć się rozjaśniacza lub farby, a także gdy wykonuje się konkretne zabiegi pielęgnacyjne. Dzięki swojej konstrukcji pozwala dokładnie dotrzeć do skóry głowy, dzięki czemu jest ona dogłębnie oczyszczona. A to podstawa zdrowych włosów. Na rynku istnieje kilka rodzajów tego typu urządzeń. Jakie myjki są więc dostępne?

  • Myjnia fryzjerska wolnostojąca – jej główną część stanowi misa na stelażu, który to z kolei jest na stałe przymocowany do podłoża i zintegrowany z odpływem wody. Do tego typu urządzenia konieczne jest dostawienie fotela, na którym następnie zasiądzie klient.
  • Myjnia fryzjerska przenośna – działa na podobnej zasadzie co wolnostojąca, jednak jest ona mobilna. Oznacza to, że można dostawić ją do fotela, a nie odwrotnie, jak w przypadku myjni wolnostojącej. Tego typu myjnia posiada długi wąż, którego jeden koniec jest zamocowany w miejscu dostępu do bieżącej wody.
  • Myjnia fryzjerska stacjonarna – jest przymocowana do podłoża, podobnie jak wolnostojąca, dzięki czemu posiada stały dostęp do wody. Różnica polega na tym, że jest zintegrowana z fotelem, najczęściej tapicerowanym. Zapewnia maksymalną wygodę użytkowania zarówno fryzjerowi, jak i klientowi.

Myjnia fryzjerska. Jak podłączyć?

Wszystkie myjnie fryzjerskie łączy jedno – obecność przyłącza do bieżącej wody. Bez niej tego typu wyposażenie traci sens, ponieważ to dzięki niemu możliwe jest mycie włosów u fryzjera. W zależności od modelu podłączenie będzie wyglądać nieco inaczej. Myjki fryzjerskie wolnostojące i stacjonarne mogą posiadać przyłącze wodne wyprowadzone od dołu lub z boku – wówczas muszą być zamontowane przy ścianie. Z kolei myjka fryzjerska przenośna, dzięki swojej mobilności, może być podłączona niezależnie od miejsca, jednak w tym przypadku istotna jest długość węża łącząca misę z odpływem wody.

Posiadanie myjni fryzjerskiej zwiększa zakres usług – w końcu, jak wspominaliśmy, dzięki niej fryzjer może zmyć farbę czy wykonać zabiegi pielęgnacyjne, a to przekłada się na rozszerzoną ofertę salonu. Mamy nadzieję, że nasz wpis ułatwi Ci podjęcie decyzji dotyczącej zakupu odpowiedniej myjni do Twojego salonu. A wszystkie modele znajdziesz oczywiście w naszej ofercie!