Naturalnie kochamy to, co sprawia, że czujemy się piękne. Uwielbiamy to, co wywołuje nasz uśmiech i pragniemy tego, co nas intryguje. Masażery z kamieni szlachetnych są połączeniem tego, czego pożądamy. Pisaliśmy już o skuteczności rollerów cravvi, które służą pielęgnacji cery, utrzymaniu zdrowej i jędrnej skóry oraz przeciwdziałaniu zmarszczkom. Dziś napiszemy, co nas w nich intryguje, czyli relacja między znakami zodiaku a kamieniami szlachetnymi.

Mówi się, że znaki zodiaku przekazują nam tajemną wiedzę kim jesteśmy. Wiele z nas namiętnie czyta horoskopy, podświadomie zastanawiając się, czy tym razem słowa zapisane w gwiazdach się spełnią. Znaki zodiaku są w astrologii powiązane z kamieniami szlachetnymi, a metoda kuracji kamieniami szlachetnymi wciąż stosowana jest w tradycyjnej medycynie chińskiej i indyjskiej.  Cravvi w swojej ofercie proponuje masażery wysokiej jakości – nie zawierają domieszek żywicy ani plastiku, a także posiadają zabezpieczenie przed tarciem.

Obsydian czarny u Skorpiona wpływa na podświadomość i pozwala uwolnić napięcie z ukrywanych emocji. Dla Strzelca jest narzędziem do wsłuchania się w siebie i zgłębiania wiedzy o swojej osobie. Również Koziorożcowi pomaga szukać prawdy w otchłani własnej świadomości i uwolnić zastane emocje.

Jadeit uczy Wagę jak osiągnąć wyznaczone cele oraz jak odnaleźć harmonię z przyrodą, czerpiąc radość i afirmując jej piękno. Pogłębia także uczuciowość związków. W przypadku Ryb wspiera ich łagodny charakter, uwydatniając skromność i zdolność empatii.  Również im daje harmonię i opanowanie.

Kwarc różowy pozwala uzewnętrznić uczucia, a także zaszczepić odrobinę miłości w życiu Byka.  Leczy jego serce i otwiera na drugiego człowieka. Czyni go bardziej wrażliwym na otaczającą przyrodę oraz sztukę. Może nawet pozwoli odkryć w sobie duszę artysty. Również kwarc pomaga Wadze osiągnąć wewnętrzną harmonię i dzielić się nią z otoczeniem. Wspiera prawą półkulę mózgu.

Ametyst otwiera Barana na duchową stronę swojej osobowości. Jest elementem uzupełniającym codzienność oraz uwydatniającym altruizm. Zadaniem ametystu u Panny jest połączenie jej fizyczności z umysłowością, a do tego poprawa zdolności pojmowania spraw intuicyjnie. Dla Strzelca jest bodźcem do zaufania własnym siłom i odnalezienia swojej drogi. U Wodnika wzmacnia wolę działania.

Kryształ górski otwiera umysł i duszę Bliźniąt zdejmując mentalną blokadę. Pozwala zgłębiać wiedzę i dzielić się nią z innymi. U Lwa wpływa on na samorozwój również poprzez usuwanie przeszkód w osiągnięciu perfekcyjności. Sprzyja także medytacji – Koziorożcowi wybiela ciemne strony.

Awenturyn uczy Byka jak odzyskiwać spokój i czerpać siły z otaczającego piękna, na które uwrażliwia. Dzięki awenturynowi osiąga jedność z naturą, czując się bezpiecznie. Podobnie Raka obdarowuje emocjonalnym spokojem, który uspokaja wzburzone wnętrze. Rybom pogłębia ufność w relacjach z innymi osobami, dopełniając ich energię..

A Ty? Jaki kamień dla siebie wybierzesz?

„Szlachetny klejnot ma wielką cenę, choćby w błocie leżał, a kurz zawsze kurzem zostanie, choćby pod niebo się unosił.” J.G. Herder